Нема производи.

Нема производи.

Силвија Авалоне

  /  Силвија Авалоне

Силвија Авалоне

СИЛВИЈА АВАЛОНЕ

Силвија Авалоне (1984) е италијанска писателка и поетеса. Дипломирала философија. Добитничка е на повеќе книжевни награди. Пишувала за Кориере дела сера и Венити фер. Романот Челик е преведен на повеќе од 20 јазици и добитник е на бројни награди, меѓу кои и престижната Кампиело.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram