Нема производи.

Нема производи.

Снежана Стојанова

  /  Снежана Стојанова

Снежана Стојанова

СНЕЖАНА СТОЈАНОВА

Снежана Стојанова  – Родена е на 23-ти декември 1972 година во Битола, Македонија. Од млада возраст, покажува посебен интерес кон пишаниот збор и започнува да пишува поезија,
која во тој период е објавувана во списанијата за деца и млади во Република Македонија.
Завршува средно економско училиште во Битола по што заминува во Мелбурн, Австралија каде моментално живее и работи.
И покрај големите обврски, во приватниот живот продолжува да пишува поезија и проза.
Во октомври 2014 година, пишува сценарио за театарскат претстава Грофица која премиерно се одигрува пред публиката во Мелбурн, Австралија.
Книгите, семејството, добрината кон човекот и вербата во Бог се главните одлики на карактерот на Снежана Стојанова, кои лесно се пренесени во нејзиниот пишан збор.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram