Нема производи.

Нема производи.

Стефан Велковски

  /  Стефан Велковски

Стефан Велковски

СТЕФАН ВЕЛКОВСКИ

Стефан Велковски е роден на 9 јануари 1995 година во Куманово. Студира на Филолошкиот факултет Блаже Конескина катедрата за Општа и компаративна книжевност. Пишува поезија, кратки раскази, драмски текстови и сценарија. Поетската збирка Ноќниот ум (2013) е неговoто прво дело.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram