Нема производи.

Нема производи.

Стивен Крејн

  /  Стивен Крејн

Стивен Крејн

СТИВЕН КРЕЈН

Стивен Крејн (1871-1900), американски романсиер, раскажувач, поет и новинар. Познат е по воодушевувачките описи. Водечки претставник е на реализмот и на раниот импресионизам. Современите критичари го рангираат меѓу најважните писатели од неговата генерација.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram