Нема производи.

Стиг Дагерман

  /  Стиг Дагерман

Стиг Дагерман

СТИГ ДАГЕРМАН

Стиг Дагерман е еден од најважните шведски писатели после Втората светска војна. Неговите собрани дела во 11 тома и понатаму ги инспирираат читателите, писателите, музичарите и филмаџиите. Во Шведска постои книжевна награда која го носи неговото име.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram