Нема производи.

Нема производи.

Валентин Нешовски

  /  Валентин Нешовски

Валентин Нешовски

valentin n (18)

Валентин Нешовски е роден 1965 година во Скопје. По дипломирањето на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, работел како новинар и уредник во весниците „Нова Македонија“, „Македонија денес“, „Денес“ и „ЗУМ магазин“. Бил дописник на неколку странски медиуми. Во 2000 година добива новинарска награда на УНХЦР за најдобра сторија од бегалските кризи. Текстот е објавуван во многу реномирани списанија низ целиот свет.

Во 2004 поминува една година професионален развој на Универзитетот во Оклахома, САД, каде што истражува во областа на меѓународните односи и режими и каде што ја подготвува книгата „Конфликт, мир и медиуми“.

Работи за повеќе меѓународни организации како консултант во државата и во регионот.

Во октомври 2022 го објави првиот роман „Една книга“, кој е преведен на српски и на бугарски јазик.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram