Нема производи.

Симона Дејвис

  /  Симона Дејвис

Симона Дејвис

JacarandaTree0525-683x1024-1525

Симона Дејвис е една од водечките воспитувачки и педагози во светот што работат со методот Монтесори. Позната е по својата доследност на основните и традиционалните начела на учењето на д-р Марија Монтесори. Нејзината работа има извршено огромно влијание врз животот на безброј семејства. Таа има и свој блог, Тhe Montessori Notebook, каде што дава разни совети и одржува работилници за илјадици родители од сите страни на светот.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram