Нема производи.

Нема производи.

Ноември 2023

  /    /  Ноември

    Што се крие зад загадочниот наслов W? Буква длабоко врежана во една карпа, сведоштво за едно пријателство. W или дупло V, едно за Vladimir едно за Valter. Двајца млади левичари, желни за револуција, копнеат за авантура и живот без забрани,

    Есенва го поканивме српскиот автор Миодраг Мајиќ да ја промовира својата најнова книга „Рудникот“ во Скопје. По тој повод, организиравме giveaway-предизвик на кој Анита Петреска победи и ја доби книгата за подарок. Таа одлучи да напише осврт за култното дело,

  Не прашувајте од каде знам Како мајка на три деца, еве неколку родителски совети од мене: - Симнете им капа на сите родители со едно, две, три или повеќе деца. Секое дете е приказна само за себе, и секое дете е

    52.5 милиони луѓе ја гледале последната епизода од „Пријатели“, и тоа само во САД. Иако емитувањето на серијата заврши пред речиси една деценија, таа е длабоко всадена во срцата на билиони луѓе и до ден денес е референца во поп-културата. Затоа,

„Да бидеш сам воопшто не значи дека си силен, колку и да поскакуваше да верува во тоа.“ „Култ“ е дологочекуваното продолжение на „Менталист“, книга за која не можам да кажам дека е едноставно маестрална бидејќи ги надмина сите мои најлуди очекувања.

  Новинската агенција „Мета.мк“ четврта година по ред распиша Конкурс за краток хорор расказ на кој можеа да учествуваат млади автори. Годинава конкурсот повторно го организираа во соработка со издавачкиот центар „Антолог“. Конкурсот беше распишан по повод празникот „Halloween“ или „Ноќ на вештерките“

    „Сѐ што правиме во мракот“ е трета преведена книга од Џенифер Хилиер. Како и во претходните нејзини книги „Срца од цимет“ и „Мали тајни“, Хилиер останува верна на нејзината способност за градење напнатост од самиот почеток на книгата. На сите нѝ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram