Нема производи.

Нема производи.

Валери Перен

  /  Валери Перен

Валери Перен

i__id1698_crop600x360c_t1572004022

Валери Перен (1967) е француска писателка. Родена е во источна Франција, а младоста ја минала во Бургундија. Авторка е на три романи. Сите постигнале голем успех кај публиката, но и меѓународна популарност. За нејзината работа е особено значајна соработката со култниот француски режисер, Клод Лелуш, денес нејзин сопруг, со кој потпишала сценарија за неколку филмови. Живее во Нормандија.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram