Нема производи.

Нема производи.

Волфганг Херндорф

  /  Волфганг Херндорф

Волфганг Херндорф

ВОЛФГАНГ ХЕРНДОРФ

Волфганг Херндорф (од 1965-2013) бил германски писател. Студирал ликовна академија. Работел како илустратор. Бил активен блогер и член на националниот фудбалски тим на писатели „Автонама“. Романот Чик му е преведен на 25 јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram