Нема производи.

Нема производи.

Жоао Алмино

  /  Жоао Алмино

Жоао Алмино

ЖОАО АЛМИНО

Жоао Алмино (1950) е бразилски писател и дипломат. Автор е на шест романи. Докторирал во Париз во класата на философот Клод Лефор. И самиот бил професор на универзитетите во Бразилија, Стенфорд, Чикаго, Беркли. Освен фикција, пишува и есеи од областа на историјата и на философијата. Од 1979 година е во брак со ликовната уметничка Биа Вук.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram