Нема производи.

Нема производи.

Жорже Амадо

  /  Жорже Амадо

Жорже Амадо

ЖОРЖЕ АМАДО

Жорже Амадо (1912-2001) е најпознатиот модерен бразилски писател. Израснал на плантажите за какао. Својот прв роман го објавил на 19 години. Во одреден период бил протеран од земјата, а неговите книги биле забранети. Преведен е на 49 јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram