Нема производи.

Нема производи.

Жоао Жилберто Нол

  /  Жоао Жилберто Нол

Жоао Жилберто Нол

ЖОАО ЖИЛБЕРТО НОЛ

Жоао Жилберто Нол (1946) е бразилски писател. Кратко ги напуштил студиите за да работи како новинар. Имал неколку писателски и академски престои во Ајова и во Калифорнија (САД), во Белаџо (Италија) и во Лондон (Британија), кои многу влијаеле на неговото творештво.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram