Нема производи.

Нема производи.

Жозе Сарамаго

  /  Жозе Сарамаго

Жозе Сарамаго

ЖОЗЕ САРАМАГО

Жозе Сарамаго (1922-2010) е португалски писател. Од 1976 година живеел исклучиво од својата творечка дејност, прво како преведувач на Хегел, Бодлер, Толстој, Мопасан и на други величини, потоа и како писател. Добитник е на престижните награди Камоиш и на Нобел за литература во 1998.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram