Нема производи.

Нема производи.

BookStar 2020: Разговор со Николо Аманити

  /  Галерии   /  BookStar 2020: Разговор со Николо Аманити

BookStar 2020: Разговор со Николо Аманити

Вчеравечер во Кинотека се одржа уште еден книжевен настан во рамките на Фестивалот на европската литература „BookStar 2020“. Преку разговор со  италијанскиот автор Николо Аманити, кој го водеше Анастасија Ѓурчинова, беше претставена книгата „Ана“, која е годинашниот добитник на наградата „BookStar“ за најпродаван и најчитан наслов помеѓу две изданија на Фестивалот. Свое обраќање до публиката имаше господинот Алесио Ликуори, вршител на должност во италијанската амбасада, а беше прикажан и официјалниот трејлер за серијата „Ана“, снимена според романот. На фотографиите погледнете во каква атмосфера помина синоќешниот настан.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram