Нема производи.

Нема производи.

Екран: Клуб на обожаватели

  /  Од медиумите   /  Екран: Клуб на обожаватели

Екран: Клуб на обожаватели

Критичарите го декларираат како еден од најважните претставници од генерацијата на борхесовците. Неговите романи се автобиографски и генерациски, со елементи од популарната култура и од митологијата на секојдневјето.

 

 

Антолог ја претстави „Клуб на обожаватели“ од Горан Трибусон

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram