Нема производи.

Елена Конеска, маркетинг и односи со јавноста

  /  Специјалитет на куќата (Антолог препорачува)   /  Елена Конеска, маркетинг и односи со јавноста

Елена Конеска, маркетинг и односи со јавноста

 

 

Елена Конеска е нов член на нашиот тим. Во продолжение проследете ги нејзините омилени наслови од „Антолог“.

 1. Сфинга на гневот – Жарко Кујунџиски

Многумина ќе речат, ова е Кујунџиски каков што не го познаваме. Јас ќе речам ваков мегароман ѝ требаше на нашата современа книжевност. „Најдобриот ракопис што кога било си го држел во раце.“

 1. Авијатичарот – Евгениј Водолазкин

По „Лавр“, ова, според мене, е уште поголемо книжевно остварување на Водолазкин. Како би било да си млад кога треба да остариш? Раскошно раскажана приказна што спојува две времиња преку еден единствен лик.

 1. Невидлива жена – Славенка Дракулиќ

Приказни за староста и видливоста, или пак невидливоста. За тоа што значи живот во третата доба. Славенка Дракулиќ без задршка зборува за релациите родители – деца и отворено пишува за појавите што го придружуваат процесот на стареење.

 1. Модар накит – Катарина Винклер

Брутално, искрено, сурово. Книга што не ве остава рамнодушни. И не е ова уште еден роман за семејно насилство. Ова е искрено сведоштво од животот што секој ден се случува и се повторува овде, таму, секаде на земјава.

 1. Совршената дадилка – Лејла Слимани

Колку добро може да го познавате пријателот, блискиот и дали злото ни е многу поблиску отколку што сме свесни? Психолошки трилер што ќе ве потресе.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram