Нема производи.

Нема производи.

Фредрик Бакман – носител на Хелсинборшкиот медал

  /  Вести   /  Фредрик Бакман – носител на Хелсинборшкиот медал

Фредрик Бакман – носител на Хелсинборшкиот медал

 

 


Фредрик Бакман е еден од најуспешните и најнаградувани современи шведски автори. Од своето појавување на книжевната сцена во 2012 година до денес има продадено преку 12 милиони примероци од своите книги.
Од неодамна Бакман е носител и на Хелсинборшкиот медал, престижна награда што се доделува на индивидуалци за особен придонес во афирмацијата на градот од кој потекнува.
Во издание на Антолог засега на македонски јазик се преведени 5 негови дела.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram