Нема производи.

Оксиморон.мк: Кон „Санитарна енигма“ од Јасна Котеска

  /  Од медиумите   /  Оксиморон.мк: Кон „Санитарна енигма“ од Јасна Котеска

Оксиморон.мк: Кон „Санитарна енигма“ од Јасна Котеска

 

 

Иако пандемијата го заплаши светот и доведе до глобална анксиозност, има места каде што и позитивно влијеше (иако тоа звучи доста оксиморонски: вирус и позитивно влијание), а тоа не е само кај производителите на заштитни маски и средства за дезинфекција туку и кај книжевноста, односно само кај нејзините создавачи бидејќи сепак се одрази негативно во нејзиното промовирање со тоа што беа откажани многу настани.

Кон „Санитарна енигма“ од Јасна Котеска

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram