Нема производи.

Промоција на „Шардоне и шпагети карбонара“ од Марта Димитров

  /  Галерии   /  Промоција на „Шардоне и шпагети карбонара“ од Марта Димитров

Промоција на „Шардоне и шпагети карбонара“ од Марта Димитров

Во рамките на Фестивалот на европската литература „BookStar“ на 5 октомври 2020 година во Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци се одржа промоцијата на книгата „Шардоне и шпагети карбонара“ од младата македонска авторка Марта Димитров.  Промотор на книгата беше рецензентката Цветанка Колева, а настанот го модерираше Диме Коцевски.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram