Нема производи.

Нема производи.

Промоција на „Таму“ од Милчо Манчевски

  /  Галерии   /  Промоција на „Таму“ од Милчо Манчевски

Промоција на „Таму“ од Милчо Манчевски

Првиот настан во рамките на Фестивалот „BookStar 2020“ беше изложбата на фотографии на македонскиот режисер Милчо Манчевски, која беше отворена на 1 октомври 2020 година во Музејот на современата уметност. Настанот беше и промоција на книга со фотографии од изложбата, насловена „ТАМУ“, издание на „Антолог“. Во книгата и изложбата се избрани 88 колор фотографии, создавани во период од десет години.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram