Нема производи.

Промоција на „Виенски гамбит“ во Велес

  /  Галерии   /  Промоција на „Виенски гамбит“ во Велес

Промоција на „Виенски гамбит“ во Велес

Во рамките на Фестивалот на европската литература „BookStar“ на 30 октомври 2020 година во Ликовниот салон во Велес беше промовиран романот „Виенски гамбит“ од Анде Јанков.  Промотор на романот беше македонскиот млад автор Денис Бојаров. Настанот беше организиран во соработка со Локалната библиотека „Гоце Делчев“ од Велес.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram