Нема производи.

Интервју со италијанскиот писател Николо Аманити: Пишувам за слики и ги раскажувам преку зборовите

  /  Од медиумите   /  Интервју со италијанскиот писател Николо Аманити: Пишувам за слики и ги раскажувам преку зборовите

Интервју со италијанскиот писател Николо Аманити: Пишувам за слики и ги раскажувам преку зборовите

 

 

Познатиот италијански писател Николо Аманити е добитник на наградата „Букстар 2020“, а тоа беше повод, со посредство на издавачката куќа „Антолог“, со него да направиме ексклузивно интервју за неговото книжевно и филмско творештво.

Интервју со италијанскиот писател Николо Аманити: Пишувам за слики и ги раскажувам преку зборовите

 

(Интервјуто е објавено во „Културен печат“ број 54, во печатеното издание на „Слободен печат“ на 31 октомври – 1 ноември 2020)

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram