Нема производи.

Нема производи.

Последна станица Аушвиц Tag

  /  Posts tagged "Последна станица Аушвиц"

    Во 1943 година, еврејскиот лекар Еди де Винд доброволно се пријавил за работа во Вестерборк, транзитен камп за депортација на Евреите на истокот од Холандија. Од Вестерборк, затворениците биле испраќани во концентрациони логори, меѓу кои Аушвиц и Берген-Белсен. На Еди

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram