Нема производи.

Нема производи.

Книги

  /    /  6-9 години, Книги, Книги за деца  /  Големата фабрика за зборови

Големата фабрика за зборови

500,00 ден

Штедиш: 100,00 ден

Опис

Постои земја во која луѓето речиси и не зборуваат. Во таа чудна земја, зборовите мора да се купат и да се проголтаат, за да може да се изговорат. На Филеас итно му се потребни зборови за да може, на убавата Сибел да ѝ го честита роденденот. Но, за сето она што би сакал да ѝ го каже, потребно е цело богатство, а тој нема пари.

Не се прашуваат само возрасните како да ги изразат своите мисли и чувства. Малиот Филеас е сигурен во својата љубов, но дали неговиот труд ќе му овозможи тоа и да го искаже? Со само неколку збора, бидејќи зборовите се скапи во земјата на „Големата фабрика за зборови“… Ова е книга што говори за љубовта, за желбата, за потрошувачкото општество во кое сѐсе мери низ призмата на парите, за насилството, за нежноста и, што можеби е најважно – во животот едноставно треба да собереме храброст и да се обидеме да го постигнеме она што многу ни значи.

Сликовницата „Големата фабрика за зборови“ е преведена на повеќе од триесет јазици.

Книгата е објавена во рамки на проектот Made in Europe: The power of diversity / Создадено во Европа: Моќта на различноста.

Дополнителни информации

Маса 473 g
Издавач

Антолог

Година

2022

ISBN

978-608-243-570-1

Оригинален наслов

Agnès de Lestrade, Valeria Docampo, La grande fabrique de mots

Страници

36

Формат

27×27

Koрица

тврда

Јазик

македонски

Едиција

МК сликовници, книга 32

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram