Нема производи.

Нема производи.

Јануари 2021

  /    /  Јануари

    Во оваа толку мала, а толку сурова книга секој еден збор е на место, а ништо не е како што треба. Насилство базирано на пол, убиец број еден на жените. Модри мајки, жени, ќерки, сестри, сосетки, познајнички

    Во 1943 година, еврејскиот лекар Еди де Винд доброволно се пријавил за работа во Вестерборк, транзитен камп за депортација на Евреите на истокот од Холандија. Од Вестерборк, затворениците биле испраќани во концентрациони логори, меѓу кои Аушвиц и Берген-Белсен. На Еди

    Ве известуваме дека неодамна издавачката куќа „Граѓански форум“ го објави српскиот превод на романот „Невидливи љубови“ од Владимир Јанковски. Преводот на изданието е на Алма Мујовиќ.   „Невидливи љубови“ е вториот роман на Владимир Јанковски, објавен во 2015 година во издание на

    Руан, северна Франција, годината е 1070. Во едно богато и благородничко семејство се раѓа Вигдис Аделаис, ќерка на потомок на викиншките воини. Расте и живее во добро и финансиски здраво семејство. Учи, се образова и се воспитува на начин што е

    Една млада режисерка од сегашноста снима документарец во кој приказната ја раскажува еден од психијатрите кој во раните 1980ти понесен од мистеријата на досието за Елеонора Чернобог и нејзините телекинетички моќи, почнува да се уверува дека сите митови се вистина… https://www.radiomof.mk/katerina-shoshko-trilerot-kako-zhanr-ne-%d1%9d-e-tugj-na-domashnata-chitatelska-publika/?fbclid=IwAR0HqkQu_6_35fjcCO4pSUTFuv9y53RyYX0NAMYm09tLX0e50zefSN-iin4  

    Откривање на симболиката во романот „Сфинга на гневот“ од Жарко Кујунџиски преку значењето на имињата на ликовите во него https://nomads.mk/2021/01/09/nomads-recenzija-sfinga-na-gnevot/?fbclid=IwAR060z7E-GMtdPwZQ725b6YWU7_Zswc5z0bh7Gl_GiXoXFI-JhclBvFeB4U  

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram