Нема производи.

Нема производи.

Аделин Дједоне

  /  Аделин Дједоне

Аделин Дједоне

Adeline-Dieudonne

Аделин Дједоне (1982) е белгиска писателка. Најпозната е по својот дебитантски роман „Вистинскиот живот“, кој освоил голем број книжевни награди во франкофонскиот свет. Романот е преведен на повеќе од 20 јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram