Нема производи.

Нема производи.

Балсор Хоџа

  /  Балсор Хоџа

Балсор Хоџа

balsor hoza

Балсор Хоџа (1975) е косовски писател. Дипломирал англиска и американска книжевност. Над дваесет години работел во областа на хуманитарниот и  меѓународниот развој. Балсор Хоџа е познат публицист, есеист, раскажувач и поет во Албанија и во Косово. Досега има објавено четири книги, две поетски збирки и две збирки раскази. Оженет е и живее во Приштина.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram