Нема производи.

Нема производи.

Ева Бјорг Ајгисдотир

  /  Ева Бјорг Ајгисдотир

Ева Бјорг Ајгисдотир

Ева Бјорг Ајгисдотир (1988) е исландска писателка. Од дете била вљубеник во книгите. Почнала да пишува на петнаесет години, победувајќи на конкурс за кус расказ. По дипломирањето на социологија, се преселила во Норвешка, каде што магистрирала глобализација. Откако девет месеци го комбинирала своето пишување со работата како стјуардеса и грижата за трите деца, Ева го завршила својот роман „Крцкање на скалите“. Книгата веднаш станала бестселер.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram