Нема производи.

Нема производи.

Марина Вујчиќ

  /  Марина Вујчиќ

Марина Вујчиќ

Marina_Vujcic

Марина Вујчиќ (1966) е хрватска писателка. Родена е во Трогир. Дипломирала кроатистика на Филозофскиот факултет во Загреб. Објавила седум романи и книги драми. Двократна добитничка е на наградата „Марин Држиќ“ за најдобра драма, како и на многубројни награди за своите прозни дела. Долги години била соработничка на театарот „Улис“. Моментално е директорка на драмскиот театар во Сплит.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram