Нема производи.

Нема производи.

Јули 2021

  /    /  Јули

    Дури и кога е темно таа е тука. И кога не ја слушаш тука е во биежот и немирниот свијок, разртениот умник, во сказалката која ги одбројува вашите заеднички денови и погледот закован за мувлосаните ѕидови, во устињата набрекнати кои

    Наскоро во издание на Антолог од најпознатата шпанска авторка на трилери, Долорес Редондо, излегува „Северната страна на срцето“. Не, книгава не е романса, туку уште еден неверојатен трилер преполн тензија и возбудувања, по „Невидливиот чувар“, „Заветот на коските“ и „Дар за

    Прашалникот навистина е половина срце; си помислив во себе пред да почнам да ја читам книгава, а вие пред да започнете отворете youtube и во лентата за пребарување напишете Sweden Walks: Visby. Gotland. Кликнете на било кое видео и прошетајте

    Приказна за четири приказни. Приказна за животот со сите болни страни. Приказни за тагата, за болката, за несреќата, за депресијата. Но и приказни за заборавеноста кон себеси, приказни за тоа како го пуштаме животот да ни одлета, од сопствени раце,

    Лето, плажа, уживање под сонцето. Летото оди рака под рака со убава книга. Но изборот на добра книга не е секогаш лесна работа. Затоа ние се погриживме да одвоиме пет одлични наслови од „Антолог“ и да ви ги понудиме како

    Наближува Нова година. Во мал град во Шведска, еден разведен родител се соочува со својот најголем страв - да му биде одземено старателството над децата, бидејќи нема да плати кирија. Тука се раѓа една многу лоша идеја, која ќе спои

    Нацртај му го домот на детето и тоа повторно ќе го прошара со своите бои.   Во овие тропски денови разладете се со прекрасна приказна, која, иако е неверојатно топла, ќе ве заплиска по лицето со понекоја солза, но и ќе ви

    Станишиќ можеби не е единствениот автор што пишува за СФРЈ, но несомнено е ненадминат во моќта да ги разбуди сеќавањата и да нѐ врати назад во спомените од детството кон крајот на таканаречените златни времиња на нашата тогашна татковина СФРЈ,

    Седнавте да го пишувате вашето прво дело? Сакате да смислите совршен негативец, но не сте сигурни како? Овој текст ќе ви ги посочи основните постулати, кои, доколку ги следите, ќе ве одведат до одличен негативец. Советите се проследени преку настаните

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram