Нема производи.

Нема производи.

Евелина Дациуте

  /  Евелина Дациуте

Евелина Дациуте

Evelina Daciute

Евелина Дациуте (1975) е литванска авторка на книги за деца и на збирка поезија за возрасни. Дипломирала и магистрирала на Универзитетот во Вилнус, а потоа извесно време живеела во Кина и во САД. За книгата „Среќата е – една лисица“ има освоено повеќе награди, а во 2019 година книгата се најде во каталогот на најзначајни книги за деца „The White Ravens“. Книгите на Дациуте се преведени на повеќе јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram