Нема производи.

Голназ Хашемзаде Бунде

  /  Голназ Хашемзаде Бунде

Голназ Хашемзаде Бунде

Golnaz_1

Голназ Хашемзаде Бунде (1983) е шведска писателка родена во Иран. Нејзиното семејство избегало во Шведска кога таа била на тригодишна возраст. Завршила економија на Високата школа за трговија во Стокхолм, а студирала и на универзитетот Колумбија. „Голдман сакс“ ја вброил во 50 глобални лидери. Основач е на непрофитна организација посветена на борба против маргинализацијата. Дебитира со романот „Таа не сум јас“ во 2012 година. Во 2017 година го објавува „Тоа бевме ние“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram