Нема производи.

Нема производи.

Филиз Оздем

  /  Филиз Оздем

Филиз Оздем

filiz-ozdem

Филиз Оздем е турска авторка за деца и млади, есеистка и преведувачка. По дипломирањето во Истанбул на катедрата по италијански јазик и книжевност, ги завршила и своите студии на катедрата по филозофија. Нејзините песни, есеи и преводи се објавени во повеќе весници и списанија. Има објавено десетина книги за деца и млади.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram