Нема производи.

Линде Фас

  /  Линде Фас

Линде Фас

фото за Линде Фас

Линде Фас (1985) е уметница од Холандија. Инспирацијата ја наоѓа во дивата природа на северниот дел од Арктикот. Студирала анимација во Холандија, а во 2008 година дипломирала со посебни почести. Од 2017 година живее и работи во поларниот круг во Северна Норвешка, каде што се преселила со својот сопруг за да биде поблиску до дивината. Првата книга за деца, „Ајде да патуваме“, ја објавува во 2018 година. Добитник е на повеќе меѓународни награди за анимација и илустрации.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram