Нема производи.

Нема производи.

Марк Јансен

  /  Марк Јансен

Марк Јансен

фото за Марк Јансен

Марк Јансен (1974) е холандски илустратор. Студирал на Академијата за визуелни уметности во Мастрихт. По дипломирањето, почнал да работи во своето студио дома, изработувајќи илустрации за деца и возрасни. Има илустрирано повеќе од 500 книги за деца и возрасни, од кои 350 се сликовници за деца за сите поголеми холандски и белгиски издавачи. Неговите шест авторски сликовници, меѓу кои е и „Островце“, се преведени на неколку јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram