Нема производи.

Нема производи.

Михаела Гашпар

  /  Михаела Гашпар

Михаела Гашпар

Mihaela Gaspar

Михаела Гашпар (1973) е хрватска писателка и скулпторка. Работи како маркетинг-директор и раководител на одделот за дизајн во приватна компанија. Со книжевност се занимава од 2010 година. Има објавено неколку романи и една збирка кратки раскази. Добитник е на голем број книжевни признанија и победник на неколку важни книжевни натпревари во Хрватска.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram