Нема производи.

Огнен Спахиќ

  /  Огнен Спахиќ

Огнен Спахиќ

Ognjen Spahic

Огнен Спахиќ (1977) е црногорски писател. За романот „Хансеновите деца“ во 2005 година ја добил наградата „Меша Селимовиќ“, како и наградата „Ovid Festival Prize“, а за книгата „Полна глава радост“ Наградата на Европската Унија за литература во 2014 година. Книгите му се преведени на десетина јазици.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram