Нема производи.

Нема производи.

Паоло Сорентино

  /  Паоло Сорентино

Паоло Сорентино

sorentino

Паоло Сорентино (1970) е италијански филмски режисер, сценарист и писател. Неговиот филм „Големата убавина“ од 2013 година ги освои Оскарите, Златниот глобус и БАФТА наградата за најдобар странски филм. Во 2010 година Сорентино го објавил својот прв роман „Прави се сите“, одлично прифатен од јавноста и од критиката, а книгата беше финалист за наградата „Стрега“.

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram