Нема производи.

Сергеј Лебедев

  /  Сергеј Лебедев

Сергеј Лебедев

4225

Сергеј Лебедев (1981) е руски писател и новинар. По професија е геолог. Пишува проза во која ги истражува траумите и темните дамки на советското минато. Неговите романи биле селектирани во најтесниот избор за многу руски и европски литературни награди и се преведени на повеќе светски јазици. Во 2021 година „Дебинант“ влегува во најтесна конкуренција за литературните признанија „Jan Michalski Prize for Literature“ (Швајцарија) и „Angelus“ (Полска).

Поврзани продукти

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram