Нема производи.

Нема производи.

Дознајте повеќе: Бастанската серија има и четврти дел!

  /  #bookworm   /  Дознајте повеќе: Бастанската серија има и четврти дел!

Дознајте повеќе: Бастанската серија има и четврти дел!

 

 

Наскоро во издание на Антолог од најпознатата шпанска авторка на трилери, Долорес Редондо, излегува „Северната страна на срцето“.

Не, книгава не е романса, туку уште еден неверојатен трилер преполн тензија и возбудувања, по „Невидливиот чувар“, „Заветот на коските“ и „Дар за бурата“. Иако „Северната страна на срцето“ е напишана и објавена подоцна, настаните всушност ѝ претходат на „Бастанската трилогија“.

Специјално именуван тим на ФБИ гони сериски убиец што убива цели семејства затскривајќи ги убиствата под природни катастрофи. Амаја Саласар како млада детективка му се придружува на тимот. Има совршена моќ на забележување. Следејќи ги трагите на убиецот стигнуваат до Њу Орлеанс токму во моментот кога ураганот Катрина почнува да владее со градот.

И кога приказната е сместена во Њу Орлеанс, духовите совршено се вклопуваат во неа. Како што тимот се бори да ја исполни задачата, сите се соочуваат со неверојатни нешта: вуду-вештерки, исцелители и духови во градот срамнет со земја и преполн страдања.

Но, кога Амаја добива повик од тетка си, кај неа ќе се разбудат старите духови од детството, кои можат сè да променат, а неа уште еднаш да ја изложат на северната страна на срцето.

Comments

 • Jelena
  22/07/2021

  Ajde odvaj cekame da izleze knigata

  reply

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram