Нема производи.

Нема производи.

ГОЛ РУЧЕК – #2 поткаст со Aлекс Букарски и Александар Шпатов: Софијанец по боемските стапки на Зорба

  /  Поткаст   /  ГОЛ РУЧЕК – #2 поткаст со Aлекс Букарски и Александар Шпатов: Софијанец по боемските стапки на Зорба

ГОЛ РУЧЕК – #2 поткаст со Aлекс Букарски и Александар Шпатов: Софијанец по боемските стапки на Зорба

 

 

Втората епизода на ГОЛ РУЧЕК го носи разговорот на Алекс Букарски и Александар Шпатов, писател од Бугарија. Шпатов беше на едномесечен книжевен престој во Скопје како дел од резиденцијалната програма за автори и преведувачи од југоисточна Европа „Апсолутно модерен“, програма што се реализира под покровителство на Европската мрежа за превод и книги Традуки. Разговорот е воден последниот ден од неговиот престој.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram