Нема производи.

ГОЛ РУЧЕК – #3 поткаст со Душко Крстевски и Халдора Тордосен: (Книжевен) идентитет на малите нации

  /  Поткаст   /  ГОЛ РУЧЕК – #3 поткаст со Душко Крстевски и Халдора Тордосен: (Книжевен) идентитет на малите нации

ГОЛ РУЧЕК – #3 поткаст со Душко Крстевски и Халдора Тордосен: (Книжевен) идентитет на малите нации

 

 

Дел од фестивалот BookStar. Преку нејзината најпозната книга „Двојно стакло“, со добитничката на Европската награда за литература зборуваме за книжевната традиција на Исланд, влијанието на Старата и Новата Еда во модерните ракописи, дихотомијата професор и писател, што означува поимот добро продавана книга според исландските стандарди. Зборуваме и за носталгијата и сентименталноста на навраќањето во младоста. Дали староста има посебен код за редоживување на минатите дни?

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram