Нема производи.

Нема производи.

Културен печат: Интервју со Жарко Кујунџиски, писател и издавач

  /  Од медиумите   /  Културен печат: Интервју со Жарко Кујунџиски, писател и издавач

Културен печат: Интервју со Жарко Кујунџиски, писател и издавач

 

 

Писателот Жарко Кујунџиски деновиве се израдува на второто издание на неговиот роман „Сфинга на гневот“, кој високо котираше за наградата „Стале Попов“ на ДПМ, а меѓу кандидатите е и за наградата „Роман на годината“. Жарко Кујунџиски во своето книжевно портфолио веќе има впишано 11 дела, преку кои пред книжевната јавност се претставува како романсиер, поет, есеист и драмски автор. Паралелно со книжевната дејност, Кујунџиски е сопственик и главен уредник на издавачката куќа „Антолог“, преку која ги покажува своите способности во препознавањето на книжевните вредности на други автори, но и во организирањето на книжевен фестивал.

Интервју со Жарко Кујунџиски, писател и издавач: Книгата само привидно е предмет

 

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram