Нема производи.

Нема производи.

Маскирај се како книжевен лик

  /  Предизвици, givеaway   /  Маскирај се како книжевен лик

Маскирај се како книжевен лик

 

 

Во време кога заштитните маски ни се секојдневје, маскирањето за Денот на шегата добива сосема нова смисла. Веќе не станува збор само за следење на традицијата за 1 април, туку и еден мал обид за бегство од реалноста.

А има ли подобро бегство од она во книжевните светови?

Во светот од која книга би сакале да живеете вие? Како кој книжевен лик би се маскирале?

Овој 1 април ние ве предизвикуваме: Маскирајте се како книжевен лик и добијте подарок книга по ваш избор.

Правилата за учество се мошне едноставни:

 • Маскирајте се како книжевен лик или дизајнирајте си своја заштитна маска инспирирана од книжевноста.
 • Фотографирајте се и објавете ја фотографијата на Фејсбук или Инстаграм со хаштагот #книжевнамаска2021.

В петок, на 2 април, ќе ја избереме најкреативната маска и ќе ја наградиме со книга по избор на добитникот.

Во предизвикот може да учествуваат сите без никакви возрасни и други ограничувања.

Да ги преплавиме друштвените мрежи со книжевни ликови.

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


  Потврдувам дека сум постар од 16 години.

  YouTube
  LinkedIn
  Share
  Instagram