Нема производи.

Мисија Антолог – грижа за сите љубители на пишаниот збор

  /  Вести   /  Мисија Антолог – грижа за сите љубители на пишаниот збор

Мисија Антолог – грижа за сите љубители на пишаниот збор

 

 

Во рамките на проектот „Читаме заедно! / United we read!“ поддржан од Европската Унија и на фестивалот „Букстар“ (BookStar), во текот на вчерашниот ден тимот на издавачката куќа „Антолог“ ја посети читалницата „Славко Јаневски“.

 

 

МИСИЈА АНТОЛОГ ја искористи оваа пригода да придонесе во збогатувањето на изборот во читалницата со свои популарни изданија од областа на белетристиката, популарната психологија, литературата за деца и литературата од македонски автори. Со ова придонесуваме во промоција на читателските навики и на достапноста на нашите изданија.
За време на посетата се запознавме и со претставници од читалницата, поразговаравме за работата, за посетеноста на читалницата, начинот на функционирање, но и за особено големиот интерес за читање во услови на светската пандемија со ковид-19.

 

 

Настанот е реализиран во соработка со Општина Центар и се надеваме дека заедно ќе продолжиме да дејствуваме за доброто на сите читатели.

 

 

 

 

Во склоп на проектот UNITED WE READ!, реализиран со поддршка на програмата Креативна Европа на Европската Унија.

   

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram