Нема производи.

Книги

  /    /  Љубовни и романси, Книги, Фикција  /  Љубовна саботажа

Љубовна саботажа

200,00 ден

Нема на залиха

 

 

„Се чита со задоволство.“

Вашингтон тајмс

Опис

Дали знаете дека комунистичка земја е онаа во која се користат вентилатори? И дека од 1972 до 1975 година беснеела мала светска војна во едно гето во Пекинг? Дека велосипедот, всушност, е коњ? Дека штом ќе помине пубертетот, сè друго е само епилог? Ќе дознаете и многу други нешта во овој редок роман, епски, забавен, фантастичен и трагичен роман, кој раскажува вистинска љубовна приказна, што ќе ги згрее и најстудените срца. Со оваа книга, Амели Нотомб стана најнадежното име на младата книжевна генерација.

Многумина сметаат дека тоа е нејзината најдобра книга, а еве и зошто: ова е драма што глуми роман. Секоја реченица може да се искаже како реплика или да се изрецитира како стих. Се чини дека го напишала во тотална екстаза, од прв до последен збор, во еден креативен здив. Зарем не е тоа илузијата по која тежнее секој што пишува?

Дополнителни информации

Маса 201 g
Издавач

Антолог

Година

2016

ISBN

978-608-243-141-3

Оригинален наслов

Amelie Nothomb, Le Sabotage amoureux

Страници

192

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 131

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram