Нема производи.

Нема производи.

Книги

Смртоносна терапија

Шифра: 10364 Категории: , , Ознака: Преведувачи:

350,00 ден

Нема на залиха

 

„Исклучителна кримиприказна. Во полската литература се лансира вистински мајстор.“

Јежи Пилх

 

Опис

Во еден манастир во Варшава се одржува групна психотерапија преку нов метод на лекување, кој предвидува поделба на улоги меѓу пациентите. По една од сеансите, Хенрик Телак е пронајден брутално убиен со нож во окото. Случајот му е доделен на државниот обвинител Теодор Шацки, кој се бори со средовечна криза. Навлегувајќи сè подлабоко во случајот на несекојдневното убиство, открива дополнителни слоеви на застрашувачка моќ во езотеричните терапевтски методи. Шацки застанува против „црвената пајажина“, која ќе го одведе до поранешно убиство од времето на комунизмот.

Но зошто одеднаш и Тајната полиција се интересира за случајот? Откривајќи ги деловите од сложувалката, Теодор сфаќа дека можеби е подобро да не продолжува понатаму. За неговата лична сигурност.

Истоимениот филм е снимен според овој роман.

Дополнителни информации

Маса 310 g
Издавач

Антолог

Година

2018

ISBN

978-608-243-292-2

Оригинален наслов

Zygmunt Miłoszewski, Uwikłanie

Страници

304

Формат

13×20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 201

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram