Нема производи.

Нема производи.

Книги

Мементо за Истанбул

500,00 ден

Опис

Каков воодушевувачки и брзочитачки детективски роман од перото на турскиот Агата Кристи. Мртво тело со античка монета во дланката е пронајдено покрај споменикот на Ататурк во стариот дел на Истанбул. Но тоа нема да биде единствената жртва и наскоро зачнува потрагата. Инспекторот Невзат и помошниците ги бараат убијците што грабнуваат луѓе, им го пресекуваат гркланот, ги изложуваат на места со туристичко значење за Истанбул, а во дланките им оставаат парички од историскиот период на кој сакаат да го насочат вниманието. Интересно е што секоја жртва ја поставуваат така што ќе покажува во правец кон местото каде што ќе ја најдат следната. И, при сето тоа, не оставаат ни најмала трага. Бестселер-приказна со која патуваме во времето. Седум убиства, седум владетели, седум монети и седум историски споменици, поврзани преку историјата на еден од најтаинствените и најимпресивни градови во светот.

Дополнителни информации

Маса 417 g
Издавач

Антолог

Година

2014

ISBN

978-608-243-022-5

Оригинален наслов

Аhmet Umit, Istanbul Hatirasi

Страници

572

Формат

13х20

Koрица

мека

Јазик

македонски

Едиција

Бранови, книга 50

Рецензии

Сѐ уште нема мислења

Сподели го твоето мислење, можеби ќе му помогнеш некому во изборот.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кошничка

Како да нарачам

Со одбирање на копчето ВО КОШНИЧКА што се наоѓа покрај секој продукт, продуктот се префрла во вашата кошничка.
Одберете ВИДИ КОШНИЧКА доколку сакате да ja промените кошничката.
Одберете НАРАЧАЈ ВЕДНАШ доколку сте ги одбрале сите барани продукти.
Точно потполнете ги сите потребни информации.
Уплатата може да ја извршите со картичка или со уплата во банка.
Цената на испораката во Македонија е 120 денари.
Рокот за испорака е од 2 до 3 работни денови.
ПОВЕЌЕ

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram