Нема производи.

Рецензија од прв читател: Дарио за „Ешка Грешка“ од Александар Кујунџиски

  /  Детско катче   /  Рецензија од прв читател: Дарио за „Ешка Грешка“ од Александар Кујунџиски

Рецензија од прв читател: Дарио за „Ешка Грешка“ од Александар Кујунџиски

 

 

Здраво, јас сум Дарио и сега ќе ви раскажам како ја прочитав книгата „Ешка Грешка“.

 

Таа е одлична книга, јас им ја препорачувам на сите деца. Автор на книгата е Александар Кујунџиски, а илустрациите се од Ена Налбантиќ. Во книгата се работи за Ешка и нејзините ежиња, со посебно внимание на Ешка Грешка, Златна Грешка. Ешка Грешка е најинтересното еже што сум го сретнал.

 

Кога Ешка ќе ја прашаа кој месец е, таа ги набројуваше сите додека не погоди. Кога ќе ја прашаа која боја е небото, ги набројуваше боите додека не погоди. Друго ако ви откријам, кога ќе ја читате, нема да ви биде интересна.

 

И за крај да ве поздравам и да ви препорачам на сите да ја прочитате оваа книга.

ешка грешка

Напиши коментар

ул. „Ѓорѓи Пулевски“ бр. 29 лок.1 +389 2 3201 007 poddrska@antolog.mk

Пријави се за Антолог билтен за новости.

Дознај кои се најнови книги, понуди, попусти и друго


    Потврдувам дека сум постар од 16 години.

    YouTube
    LinkedIn
    Share
    Instagram